W Gminie Bodzentyn – harcerska wigilia 2017 r.

image1Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia harcerze ZHP z Bodzentyna, Psar, Śniadki, Leśnej, Dąbrowy spotkali się 21 grudnia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie na tradycyjnej wieczerzy wigilijnej.

Zebrani druhowie przywitali się w harcerskim kręgu trzymając się za ręce. Następnie składano sobie życzenia świąteczne i noworoczne. W imieniu drużynowych Jerzego Wójcika, Marka Lachowskiego i Jerzego Świderskiego głos zabrała Inga Świderska, następnie Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki Marcin Sikorski oraz dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen, która złożyła również życzenia w imieniu Państwa Teresy i Witolda Comberów działających w harcerstwie od wielu lat.

Przy uroczyście zastawionych stołach dzielono się opłatkiem. Jedzone tradycyjne potrawy przygotowane przez harcerzy wraz ze swoimi rodzicami. Śpiewano kolędy przy świecach i przy tym najważniejszym Betlejemskim Światle Pokoju, które zostało przywiezione z Zakopanego przez naszych druhów.

Urszula Oettingen

Fot. Urszula Oettingen