W Gminie Bodzentyn – Pamiętajmy o mieszkańcach Miasta i Gminy Bodzentyn walczących o niepodległość Polski

image1W 2018 roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym ważnym roku w szczególny sposób pragniemy upamiętnić osoby z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn, które w latach I wojny światowej i walk zbrojnych o granice po jej zakończeniu, w tym wojny polsko-bolszewickiej, wojny polsko-ukraińskiej na terenie Galicji Wschodniej (bitwa o Lwów), Powstań Śląskich, Powstania Wielkopolskiego, uczestniczyły w wielkim czynie odbudowy Państwa Polskiego po 123 latach zaborów. Ich nazwiska pragniemy umieścić na tablicy pamiątkowej poświęconej 100. rocznicy odzyskania niepodległości, której uroczyste odsłonięcie nastąpi jesienią 2018 r.

W związku z tym zwracamy się z prośbą o informacje o osobach  poległych i biorących udział w powyższych walkach. Pragniemy dołączyć je do grona postaci już znanych ze swojej działalności niepodległościowej. Informacje prosimy przesyłać do końca kwietnia 2018 r. na adres Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, ul. Suchedniowska 3,  26-010 Bodzentyn, z dopiskiem: walczyli o niepodległość.

mgr Witold Comber                                                                               dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen