Narodowe Święto Niepodległości na Wykusie

Wykus_leadW 2014 roku postanowiliśmy uczcić Narodowe Święto Niepodległości – na Wykusie. W miejscu przypominającym o ważnych wydarzeniach polskiej historii w latach II wojny światowej.
W spotkaniu 9 listopada uczestniczyli członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Suchedniowa i Skarżyska-Kamiennej pod komendą st. sierżanta Sebastiana Bolechowskiego i drużynowego Piotra Piaseckiego, młodzież z Buska-Zdroju oraz grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna na czele z dr hab. Urszulą Oettingen.


Pod kapliczką Matki Bożej Bolesnej upamiętniającej poległych w walkach o Ojczyznę złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Odczytywaliśmy z tabliczek na murze pamięci nazwiska zmarłych żołnierzy zgrupowań Jana Piwnika „Ponurego” i Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego „Nurta”, związanych walką i swoim późniejszym życiem z ziemią świętokrzyską i tych, którzy odeszli na wieczną wartę w różnych miejscach Polski i Europy.
Przy ognisku wspomnieniami z uroczystości i spotkań na Wykusie z ubiegłych lat dzielili się Piotr Opozda, Teresa i Witold Combrowie, Bożena i Andrzej Dębiccy, Maria Domańska-Nogajczyk, Mirosław Oettingen, Joanna Babiarz.
Było to nasze kolejne patriotyczne spotkanie w lasach siekierzyńskich.

Urszula Oettingen