Patriotyczne rozpoczęcie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Leśnej

image1Rozpoczęcie roku szkolnego rozpoczęło się odśpiewaniem polskiego hymnu narodowego. Pani Beata Kózka Dyrektor szkoły przywitała rodziców i uczniów, w tym najmłodszych, którzy po raz pierwszy pojawili się w murach szkoły. W bieżącym roku do szkoły uczęszczać będą również dzieci spoza gminy.

Następnie prof. Urszula Oettingen Prezez Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna mówiła o 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przypomniała o ataku Niemiec na Polskę 1 września 1939 r., walce Polaków z niemieckim i od 17 września sowieckim agresorem, o osamotnieniu Polski,  państwach Francji i Wielkiej Brytanii, które pomimo podpisanych układów sojuszniczych nie pospieszyły z pomocą. Chwilą ciszy uczczono polskich żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny.

Kontynuując projekt „Pamiętajmy o naszych bohaterach” w połowie września zaplanowano wycieczkę do Mauzoleum Wsi Polskich w Michniowie, połączoną z warsztatami plastycznymi.

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie zebrali się ze swoimi wychowawcami w odnowionych, jasnych klasach, gdzie dzielili się wakacyjnymi wrażeniami. Szkoła od kilku lat nabiera nowego blasku. Za kilka dni skończy się malowanie elewacji budynku. Było to możliwe dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Bodzentyn oraz ofiarności prywatnych sponsorów.

Warto podkreślić zaangażowanie rodziców uczniów w życie placówki, pomoc przy organizowaniu uroczystości  patriotycznych i udział w innych pracach na rzecz szkoły. Szkoła pozyskała również kosiarkę do koszenia trawy ufundowaną przez Sebastiana Habę mieszkańca Kamiennej Góry.

Zaczął się rok szkolny. Wypada życzyć uczniom i nauczycielom jak największych sukcesów w nauce, a rodzicom dumy i radości ze swoich dzieci.

 

Elżbieta Firlet

Fot. Aleksandra Basa, Urszula Oettingen