Mirosław Oettingen odznaczony Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

c             W ubiegłym roku minęła 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Ochrony Dziedzictwa Narodowego w Kielcach. W związku z tym 27 stycznia 2014 r. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach odbyła się uroczystość, w trakcie której zebrali się obecni i dawni członkowie Stowarzyszenia.

Wśród zgromadzonych byli Urszula i Mirosław Oettingen, działający w Stowarzyszeniu przez kilkanaście lat. Urszula Oettingen jako Przewodnicząca Komisji  Opieki nad Cmentarzami Kieleckimi organizowała kwesty na ratowanie zabytków kieleckich cmentarzy, angażowała się w ochronę dóbr kultury. Za swoją działalność została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, była laureatką Nagrody Miasta Kielce i innych wyróżnień.

Swoje działania w zakresie ratowania zabytków sepulkralnych i miejsc pamięci narodowej mogła realizować dzięki wspaniałej pomocy męża Mirosława. W czasie tego spotkania jego zaangażowanie i  praca zostały docenione. Mirosław Oettingen znalazł się wśród osób odznaczonych przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, zasłużonych dla utrwalania pamięci historycznej i krzewienia patriotyzmu.

                                                         Serdecznie gratulujemy!

                                                                             Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna

Fot. Urszula Oettingen