Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Jesteśmy stowarzyszeniem, którego celem jest promocja walorów przyrodniczo-kulturowych Siekierna, gminy Bodzentyn i regionu świętokrzyskiego. Pragniemy pokazywać miejsca warte naszej pamięci i zobaczenia. W poszczególnych folderach będziemy prezentować piękno ziemi świętokrzyskiej.

Architektura drewniana

Szanowni Państwo,

Jest lato 2013 r.  Rozpoczynamy projekt: „Architektura drewniana w regionie świętokrzyskim – ocalmy od zapomnienia”. Naszym celem jest ocalenie od zapomnienia dawnego budownictwa drewnianego, które w związku z przemianami cywilizacyjnymi może całkowicie zniknąć z  krajobrazu kulturowego.

Zapraszamy Państwa do współpracy. Wspólnie będziemy tworzyć internetowy album fotograficzny drewnianej architektury zachowanej w naszych wsiach i miasteczkach (większe fragmenty drewnianej zabudowy widoczne w krajobrazie, budynki mieszkalne i gospodarcze – stajnie, obory, stodoły; budowle przemysłowe, publiczne; dwory, kościoły, ogrodzenia, płoty, studnie, bramy, ławki, altany, krzyże, kapliczki; narzędzia rolnicze, wyposażenie wnętrz, przedmioty codziennego użytku; architektoniczne elementy użytkowe i dekoracyjne, stolarka okienna i drzwiowa).

Więcej »