Rajd Niepodległości na Wykus

Wczesnym rankiem 10 listopada 2013 r. uczestnicy Rajdu Niepodległości wyruszyli z Suchedniowa przez Opal na Wykus i Polanę Langiewicza, a następnie do Wąchocka.  Marsz został zorganizowany przez Związek Strzelecki „Strzelec” z Suchedniowa i był prowadzony przez st.sierż. Sebastiana Bolechowskiego i st.insp. Daniela Wosia. Jego celem było przypomnienie o walczących za Ojczyznę i uczczenie w ten sposób Narodowego Święta Niepodległości.

Po drodze zatrzymywano się przy mogiłach, pomnikach i miejscach naznaczonych ofiarą polskiej krwi z czasów Powstania Styczniowego i II wojny światowej. W tych miejscach zapalono znicze-światła pamięci, wiązano biało-czerwone kokardy i mówiono modlitwę. Na polanie Wykus odbyło się ognisko, śpiewano patriotyczne pieśni i wspominano tych, którzy złożyli życie w drodze do wolnej Polski.

W rajdzie wzięli udział strzelcy, młodzież i kawalerzyści z Suchedniowa, Skarżyska, Końskich, Buska-Zdroju, Pińczowa i Stopnicy. Uczestniczyli w nim również, na czele z Urszulą Oettingen,  sympatycy i członkowie Stowarzyszenia Siekierno Nasza Ojczyzna z Siekierna, Kamiennej Góry i Leśnej.