Polskie Radio Kielce u Prof. Urszuli Oettingen – Dobre miejsce w Siekiernie-Podmieściu

DSC_1676W ramach prowadzonego przez Polskie Radio Kielce cyklu spotkań „Z Radiem Kielce w Dobrym Miejscu” we wrześniową niedzielę 2014 r. odwiedzono dom państwa Oettingen w Siekiernie-Podmieściu. Tu swoją siedzibę ma Stowarzyszenie Siekierno Nasza Ojczyzna. Audycja była transmitowana na żywo na antenie dzięki możliwościom technicznym wozu satelitarnego.

W spotkaniu udział wzięli Prof. Urszula Oettingen Prezes Stowarzyszenia, historyk Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Mirosław Oettingen i Radny Rady Miasta i Gminy Bodzentyn Andrzej Dębicki. Przypomniano działalność Stowarzyszenia, które od 4 lat jest organizatorem wydarzeń i imprez o charakterze kulturalnym i patriotycznym.

Przejeżdżający turyści i mieszkańcy mogli obejrzeć fotografie, które latem tego roku prezentowane były na wystawie w Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach jako pokłosie konkursu i warsztatów zorganizowanych w 2012 i 2013 r. Umieszczone na ogrodzeniu posesji pokazują piękno ziemi bodzentyńskiej – jej przyrodę, zabytki i ludzi.

Słoneczna pogoda sprzyjała spotkaniu na świeżym powietrzu, przy drewnianym domu w ogrodzie, pod wiekową mirabelką – gdzie dzieje regionu przenikają się z historią wsi, a czas zatrzymuje się w miejscu.

Elżbieta Firlet